درمانگاه خیریه امام حسین (ع)

موسسه خیریه 14 معصوم(ع) پس از کسب تجربه به واسطه چند سال حمایت از اقشار آسیب پذیر، متوجه مساله بهداشت و درمان به عنوان یکی از مهمترین عوامل آسیب زننده به خانواده های کم درآمد شد. از آنجا که این مساله در صورت عدم مدیریت صحیح می تواند موجب مشکلات متعدد دیگری چون: نقص عضو و از کار افتادگی شود که اقتصاد خانواده را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد، موسسه خیریه تصمیم گرفت تا با ساخت درمانگاه خیریه در سایه قول مساعد برخی از پزشکان و خیرین سلامت، قسمتی از مشکلات موجود در این بخش را مرتفع سازد.
برهمین اساس یک ساختمان 3 طبقه با 575 متر زیربنا در محل میدان فرهنگ دامغان ساخته شد و با نام درمانگاه امام حسین(ع) از فروردین 93 آغاز به کار کرد.
پس از مدتی دستگاه NST و یونیت دندانپزشکی و عکسبرداری دندان خریداری شد و 2 دندانپزشک نیز به کادر درمانی درمانگاه اضافه شدند.
با توجه به اجرای طرح سلامت در استان سمنان و برخی محدودیت های اعمال شده از ناحیه شبکه بهداشت، درمانگاه امام حسین(ع) تصمیم گرفت تا برخی خدمات تخصصی تر که فقدان آن در سطح شهرستان و بعضا استان احساس می شد را ، مرتفع نماید. بر همین اساس با پزشکان متخصص بومی ساکن در مناطق دیگر مذاکراتی صورت گرفت و در حال حاضر تعدادی از مجرب ترین پزشکان متخصص دامغانی در درمانگاه امام حسین (ع) حضور دارند.